Kompresor je velice užitečný stroj, a proto nesmí rozhodně chybět ve spoustě firmách a dílnách. Elektrický je vůbec nejrozšířenější typ kompresoru.

Spolehlivé kompresory

Elektrický typ

Bez kompresoru se neobejde řada firem, ovšem využijeme ho bohatě i při hobby využití. U velkých firem je zapotřebí robustní stroj, jenž vykoná za dne spoustu práce a nic ho nerozhodí. Pokud budete dodržovat jeho pravidelnou údržbu, což je například výměna oleje, tak se rozhodně nemusíte bát, že by se za chvíli porouchal. Nejrozšířenější jsou elektrické kompresory Piskovacky, protože zásuvky jsou v každé dílně, takže stačí stroj zapojit do sítě a nemusíme nic řešit.

malý kompresor

Zároveň je to ekonomicky nejvhodnější řešení, protože pohonné hmoty jsou dráha a tento typ nepotřebuje velké množství elektřiny. Rozdělujeme je na šroubové a pístové, přičemž každý typ najde využití někde jinde. Pístový je vhodný pro běžné využití, kdy se vícekrát zapíná, ale šroubový je určen pro stálý provoz, kdy je výhodnějším řešením. Nabídka kompresorů je taková, že si naprosto každý zákazník vybere individuálně stroj, který je pro jeho využití nejlepší.

Tryskání

Možností využijte kompresoru je spousta, přičemž jednou z nich je proces tryskání. To slouží k opracování různých povrchů, kdy se používá proud daných částic. Proud musí být natlakovaný, aby částice, což může být třeba píše měli dostatečnou energii k opracování materiálu, a proto je zapotřebí mít dostatečně výkonný kompresor i s dostatečně velkým vzdušníkem. Prvním typem strojů k pískování jsou lavinové, kdy se obrobek vloží do kabiny a celý proces probíhá uvnitř, takže se částice nedostanou ven z boxu.

tryskání potrubí

Ovšem to má nevýhodu, že stroj musí pevně stát na určitém místě, a navíc se nedostanete tak dobře do zákoutí. A proto je tu mobilní tryskání, kdy zaměstnanec drží speciální pistoli a pracuje, kdy se snadno všude dostane. Při tomto způsobu musí mít pracovní oblek právě kvůli odlétávajícím částicím, ve kterém mu nehrozí žádné nebezpečí. Tento proces se využívat například ve strojírenství, kdy je zapotřebí dočistit daný výrobek.