Není nad to, když je vaše zahrada mimo krásné zeleně a třeba i bazénu vybavena navíc i pergolou. Takový praktický zahradní přístřešek v podobě prostorné pergoly totiž v průběhu roku využijete opravdu mnohokrát, a zdaleka nejen pouze v létě.

pergola v parčíku

I když je pravda, že léto je obdobím, kdy se vám taková pergola bude hodit snad nejvíce. V době, kdy je venku teplo a večery jsou vlahé to všechny táhne ven. Ať už ke koupání v bazénu, ke grilování s přáteli, k rodinným oslavám anebo jen tak k relaxaci a příjemnému posezení, třeba s knihou v ruce. Existuje tisíc, a ještě několik dalších příležitostí, při kterých praktický zahradní přístřešek skvěle využijete.

stařičký altán

Přestože je v létě krásné počasí, tak i v takovém případě člověk nikdy neví, kdy z ničeho nic udeří déšť anebo začne foukat nepříjemný vítr. A byla by věčná škoda, kdyby vám nečekané rozmary počasí měly překazit vaše plány. Ovšem pokud máte na zahradě vhodný přístřešek v podobě pergoly, tak se změnou počasí ani nemusíte příliš zabývat. Pokud jste si dopředu před jejím zhotovením dobře promysleli všechny příležitosti, ke kterým ji budete využívat, tak můžete jednoduše zatáhnout střechu anebo bočnice a žádný déšť ani vítr vás už dále nemusí zajímat.

A podobné to je i v případě, kdy pergolu využíváte kvůli stínu, třeba při koupání. Jakmile začne být slunce příliš ostré, stačí zatáhnou některou ze stěn anebo natočit lamely a je po problému.

pnoucí rostlina

Nicméně takovou pergolu oceníte nejen k zábavě, ale také i k jiným příležitostem v průběhu roku. Mnoho lidí, kteří u domu nemají prostornou garáž anebo zahradní domek často trápí, kam uschovat své zahradní pomocníky jako je třeba sekačka na trávu anebo jiné zahradní vybavení. V případě, že máte pergolu, můžete je jednoduše schovat tam a počasí už na vaše pomocníky nedosáhne, což jim jistě prodlouží životnost. A jistě se nemusíme více rozepisovat ani o tom, že pergola se dá využívat i k sušení prádla, bylinek či k jiným praktickým účelům.